10 września 2021r. odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem - założycielem fundacji pod nazwą My Obywatele Unii Europejskiej im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego poświęcone patronowi naszej szkoły.
Na początku spotkania mogliśmy zobaczyć wywiad z Wojciechem Bogumiłem Jastrzębowskim, w którego wcielił się uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu – Karol Szyszka. Wywiad przeprowadził opiekun SU – p. Paweł Rybacki. Prawdziwy kunszt aktorki obejrzeliśmy podczas krótkiej prelekcji Olgierda Łukaszewicza, który opowiadał o ideach i działalności patrona.
W spotkaniu uczestniczył Pan Wicestarosta Paweł Przybyłek i Inspektor Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego w Powiecie Nidzickim - Pani Małgorzata Jarka, Pan Sekretarz Gminy Janowo - Adam Bacławski.
Szkołę odwiedziła praprawnuczka Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego - Pani Elżbieta Jastrzębowska - prof. dr hab., archeolog klasyczny, historyk sztuki wczesnochrześcijańskiej, która na podstawie wspomnień rodzinnych opowiadała o patronie.
Gośćmi byli także przedstawiciele Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczyciel - Pani Ewa Lubczyńska i Pani Barbara Giża, które promowały najnowszą książkę o Wojciechu Bogumile Jastrzębowskim.
Było nam bardzo miło gościć w tak małej szkole tylu znamienitych gości. Nasza szkoła jest jedyną w Polsce, która nosi imię Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.
To wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci