DSC 4525W dniu 01.06. 2019r. delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców ZSRiO miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu poświęconym wielkiemu Polakowi, profesorowi Wojciechowi Bogumiłowi Jastrzębowskiemu – autorowi „Konstytucji dla Europy” z 1831 roku zorganizowanym przez Fundację Nida w Garncarskiej Wiosce. Gośćmi spotkania byli: Alicja Wejner – dziennikarka i pisarka, autorka książki pt. „Azymut Wspólna Europa. Jastrzębowski”, Olgierd Łukaszewicz – aktor, inicjator publikacji i założyciel Fundacji My Obywatele UE oraz Elżbieta Jastrzębowska – praprawnuczka Profesora Jastrzębowskiego. Spotkanie miało wiele walorów poznawczych i upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

Przedstawiciele ZSRiO uczestniczyli również w obchodach 25 – lecia Nidzickiej Fundacji Rozwoju. Brali udział w panelu pt.: „Co zrobiliśmy ze swoją wolnością” oraz w koncercie fortepianowym zagranym przez Marka Bracha „Mazurki na Mazurach”.

Samorząd Uczniowski