20190522 110933W dniu 22.05.2019 r. w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbyły się pierwsze indywidualne mistrzostwa w biegach przełajowych powiatu nidzickiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod patronatem Starosty Nidzickiego. Celem biegów przełajowych było promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację aktywności fizycznej wśród młodzieży. Wydarzenie sportowe zostało połączone z Dniem Otwartym, na którym uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przedstawili profesjonalny pokaz kelnerski obsługi klienta. Uczennice demonstrowały również jak szybko można sporządzić smaczne i zdrowe koktajle mleczno – owocowe. Dużo miejsca poświęcono działaniom na rzecz zdrowia. Powstał Punkt Promocji Zdrowia z możliwością pomiaru ciśnienia, wagi i obliczenia BMI. W ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowano pokaz i poczęstunek zdrowej żywności. Uczniowie Technikum Agrobiznesu zaprezentowali stoisko rolnicze i nowoczesne maszyny. Zainteresowani uczniowie - goście mieli możliwość zobaczyć i sprawdzić w jakich warunkach pracuje współczesny rolnik. Swoją pracę przedstawił Samorząd Uczniowski ZSRiO, oferując jednocześnie pamiątkowe zdjęcia z foto budki.

Bogaty program zdrowego stylu życia skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy bardzo licznie przybyli do naszej szkoły. To oni stoją przed wyborem szkoły średniej, a dla niezdecydowanych osób został zorganizowany Punktu Doradztwa Zawodowego. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć: szkołę, salę gimnastyczną, siłownię, stołówkę i internat. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Starosta Nidzicki
p. M. Paliński, Wicestarosta p. P. Przybyłek oraz Kierownik WOPRiZK p. J. Tymińska. Dla wszystkich obecnych przygotowany był smaczny i odżywczy poczęstunek w postaci kanapek, tartinek, przekąsek, sałatek, owoców i soków.

Na zakończenie ogłoszono wyniki biegów przełajowych. Na podium stanęli i z rąk Starosty Nidzickiego p. M. Palińskiego medale otrzymali:

W kategorii: dziewczęta

1. Szczepkowska Maria - SP w Waśniewie

2.Pogonowska Magda - SP w Janowie

3. Miecznikowska Dominika - SP w Janowie.

Kategoria: chłopcy

1. Szulc Michał - SP w Waśniewie

2. Świgoń Miłosz - SP nr 3 w Nidzicy

3. Daniel Tejs - SP w Waśniewie.

W kategorii: dziewczęta

1. Pokrzywnicka Zuzanna - SP w Janowcu Kościelnym

2. Kwiatkowska Magdalena - SP w Janowcu Kościelnym

3. Zembrzuska Patrycja - SP w Janowcu Kościelnym.